Sprawozdanie za rok 2004

Fundacja Alfa rozpoczęła swą działalność od dnia 1-ego maja.

W czerwcu 2004 zorganizowaliśmy coroczną imprezę charytatywną pt. Wielka parada jamników i psich osobliwości. Impreza ma na celu pomoc wrocławskiemu schronisku dla zwierząt, stworzenia możliwości kwestowania na rzecz ww. schroniska, jak i szukania nowych domów dla przebywających w schronisku psów i kotów. Powstały również dwa międzynarodowe projekty tj. Międzynarodowy Konkurs i Festiwal im. Maurycego Moszkowskiego mający na celu integrację trzech kultur: polskiej, niemieckiej i żydowskiej. Drugi projekt, jest to program telewizyjny pt. Dyplomacja od kuchni. Celem jest pozyskiwanie środków na dożywianie dzieci w pierwszej kolejności specjalnej troski w szkołach Dolnego Śląska. Od dziesięciu lat realizowane przez Studio Ewa a teraz Fundację, w którą się ono przekształciło Międzynarodowe Wybory Studentki Roku nie zostały zrealizowane z powodów finansowych. Do tej imprezy została opracowana nowa formuła pt. Międzynarodowe Wybory Studentki Roku Spotkania Integracyjne.